Üye Ol veya Giriş Yap |

Ana Menü

 
 Ana Sayfa
 Çeşitli Yazılar
 Canlı Tv Seyret
 İstatistik
 Top 10
 Siir
 Hikayeler
 Uyeler
 Özel Mesajlar
 Üye Listesi
 Iletisim
 Ziyaretçi Defteri
 Kullanıcı Günlüğü
 Hesabınız
 Genel
 Haber Gönder
 Haber Başlıkları
 Haber Arşivi
 Anket
 Ara
 Web Siteleri
 Mizah - Eglence
 Fikralar
 Flash Animasyonlar
 Duvar Yazıları
 3D Online
 3D Oyunlar

· News

Üye Giriş

 
Hoş geldin, Misafir
Nickname
Şifre
(Kayıt Ol)
Üyelik:
Son Üye: duygusal
Bugün: 0
Dün: 0
Toplam: 122

Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 94
Üye: 0
Toplam: 94

Şairler

  · Vedat Selamoğlu
(535 şiiri kayıtlı)

Toplam 1 şair

Vedobay.Com - En Duygusal Ask Siirleri  Burada - Hikayeler
Ana Sayfa |  Hikaye Gönder |  Bütün Hikayelar |  Arama Sayfası |  En İyiler |  Rasgele Hikaye
İzleme Sayısı :
   1964
Puanlama :
   Oy Kullanılmadı
Hikayeya Puan Verin
  1 Puan
  2 Puan
  3 Puan
  4 Puan
  5 Puan
  6 Puan
  7 Puan
  8 Puan
  9 Puan
  10 Puan
Cem Yılmaz Kehanetleri
Uzaydan başlayalım: mars'ta hayat olduğu kanıtlanacak mı?
Bence 2005'te mars'ta su bulunacak. ama akabinde bunun kuyu suyu olduğu, içilemeyeceği anlaşılacak.
Uzaylılar gelecek mi?
Ben bu soruyu bir röportaj için gittiğimizde demirel'e sordum. baktım ki her şeyi biliyor, cevap vermediği soru yok, dedim ki, "efendim, marslılar var mı?" ben sandım ki, bu soru üzerine yüzündeki maskeyi çıkaracak ?mesela ecevit çıkacak altından filan- ya da "bu ne biçim soru" diyecek, şöyle bir baktı ve güldü yalnızca? hiçbir şey demedi.
Saddam hüseyin ne olacak?
Onun dublörleri yakalanmaya başlayacak artık? kuyuda paralarla yakalanması hakikaten tam karikatürdü.
Sıra bush'un yakalanmasına geldi mi?
O da teksas'ta bir petrol kuyusunda, yanında bir milyon dolarla yakalanacak.
Bin ladin?
Onun kellesine 50 milyon dolar veriyorlar ya, bir arkadaşla sinan çetin'i 'bin ladin' diye ihbar etmeyi düşünüyoruz. kır sakallarına biraz rötuş yapıp tıpatıp benzetebiliriz.
Michael jackson'ın çocukları taciz skandalı nereye varacak?
"kaset çıkaracakmış, promosyon için yaptı" diyorlar. geçen gün eğitim gönüllüleri vakfı'nın gecesine çağrıldık. "siz çocukların sevgilisisiniz" dediler. "yanlış" dedim, "o, michael jackson?" bundan sonra hiçbir sanatçı için "çocukların sevgilisi" denemeyecek.
Tıp insan ömrünü uzatabilecek mi?
Evet, insan ömrü 400 yıl olacak, ama emeklilik yaşı da 360'a çıkarılacak. dolayısıyla bir şey değişmemiş olacak.
Ozon tabakası delinecek mi?
O da artık delinsin be birader? sahi ozan orhon dile biri vardı, ne oldu ona??
Bilgisayar teknolojisi dünyayı nereye götürüyor?
Bence yavaş yavaş teknolojiden sıkılıp geriye gitme dönemi başlayacak. sonunda bu lap-top'ların, internet'in filan o kadar elzem şeyler olmadığı anlaşılacak. 2025'te yeniden homo erektus'a dönüşmüş olacağız. (hem "homo", hem "erektus" nasıl oluyor hiç anlamam ya?)
Pop star yarışması nasıl bitecek?
Bence bundan böyle her meslekle ilgili yarışma düzenlenecek. en komik komedyen yarışması? en iyi avukat yarışması? en iyi beyin cerrahını seçmek için doktorların yarıştığını düşünsene?
Bayhan'ın durumu nasıl görünüyor?
Bayhan'lar ölmez/vatan bölünmez. geçen gün bir yerde söyledim: "sahneye çıkmadan önce birinin kafasına odunla vurdum. tahmin ediyorum ölmüştür. jüri oradan bana bir kanaat notu verir herhalde" diye?
Şimdi televizyonda yaşayan insanlar oluştu. bbg evinde yaşıyor, yarışarak evleniyorlar.
Eskiden 'sevişerek evlenmek' diye bir tabir vardı. televizyonda artık böyle şeyler görmek istiyoruz.
Dizinden kurşunlanan kadınlar serisi sürer mi?
Yakalananların "aklıma esti vurdum" dediğine bakılırsa bu, hepimizin başına gelebilecek bir şey gibi görünüyor. bu da çok can sıkıcı tabii?
Televole salgını sürecek mi?
Bu ara biraz duruldu gibi? bence bunda mit müsteşarının "komünizm gelir" uyarısı etkili oldu. mit el koyunca dağıldılar. herhalde insanlar "komünizm geleceğine, magazinden vazgeçelim" dediler.
Halkımızın pınar altuğ'dan, oynadığı roldeki gibi yaşamasını istemesi diğer sanatçıları nasıl etkiler?
Allahtan ben hep kötü adam rollerinde oynuyorum. gelip "abi sen kötü adam taklidi yapıyorsun, ama bayağı düzgün adamsın. ne sahtekârlık bu" diye kızamazlar ya?
Hatıra yazıp itirafçı olmak eğilimi baş gösterdi bir de?
Müjdat gezen'e çok acımasız davrandıklarını öğrendik sonradan işin aslı ortaya çıkınca; ama doğrusu benim de ilk reaksiyonum şu oldu: bir gün evde otururken "yahu ben kimlerle yatmıştım hanım? ver şurdan bakiyim not defterimi" demiş sanki? bu herhalde bir sanatçı için yapılacak son şey olmalı? ama biz işleri büyütmeyi severiz. ben de olayların üzerine biraz 'abartma tozu' serperim ki mizah çıksın.
Bir yandan buralarda çok muhafazakâr görünen toplum, bir yandan da reklamlarda kadın bağını, prezervatifi görmeye başladı. gelen seyircide, böyle bir açılıp saçılma hali gözlüyor musun?
Orada benim ölçütüm şudur: aile içinde konuşulamayacak bir şeyi sahneye taşımam. mahrem konular ne tonda konuşulabiliyorsa o tonda konuşurum.
Ama o ton reklamlarla, cinsel eğitim dersleriyle, internetle biraz genişlemedi mi?
Evet, ar damarına anjiyo yapıldı. hani starlarda "estetikse soyunurum" diye bir laf vardır ya... ben de öyle diyeceğim: estetikse açılın?
Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanacak şanslıya 2005'te 10 trilyonla ne yapmasını tavsiye edersin?
Bakın hemen bir menü yazayım da ben hemen harcayıvereyim size o parayı? hayaller suya düşsün:
Ulus maya'da bir daire : iki milyon dolar?
Bir ferrari : 340 bin dolar? ferrari'nin taşıt pulu: 9,5 milyar?
Ev içi mobilya, elektronik eşya, beyaz eşya vs.: 750 milyar da oraya gitti.
Biletin çeyrekse, para bitti bile? devam edelim:
Bir tekne: bir milyon dolar.
Yani bu hesapla evi, arabayı, tekneyi alıyorsun, üçüncü taşıt pulunu aldığın zaman para bitmiş oluyor. hâlâ para arttıysa o da boşadığın eşin nafakasına gider.
Süreyya ayhan olimpiyat şampiyonu olabilecek mi?
Bence onun ikinci olması adettendir.
2005'te cem yılmaz'ın heykeli dikilecek mi?
Geçen gün engin ardıç, "oğlum cem, yanlış yoldasın" diye yazmış. "bu memlekette heykelinin dikileceğini sanıyorsan, yanılıyorsun" diyor. ben heykelimin dikileceğini sanacak kadar geri zekalı değilim, bir? ikincisi, allah insanın heykelini diktirmesin, çünkü ne zaman heykelin dikilirse, o zaman kuşlar üstüne sıçar. bu kaçınılmaz bir denklem yani? o nedenle heykelle işimiz olmaz.
Vizyona giremeyen filmin gora'ya ne olacak?
Benim en çok ilgimi çeken soru bu? 2005'te izleriz diye umuyorum.
Türkü kaseti filan çıkaracak mısın?
Böyle haberler çıkınca tüylerim ürperiyor: "kaset çıkaracak." bir an düşünüyorum, "yahu zevk benim değil mi, elime bağlama alır türkü söylerim, kaset yapar çıkarırım." bunu sırf serserilikten yapabilirsin. ama o kadar kolay olmuyor işte? "türkülerimiz elden gidiyor"dan tut, "senin üstüne vazife miydi"ye kadar gidebiliyor. öyle radikal değişiklikler pek sevilmez bizim memlekette? işin tuhafı, o radikal çıkış yaparak şöhret oluyorsun, sonra ciddi değişiklik istemiyorlar.
Saçını kazıttın diye herkes kazıttı, karizma yapmaya çalıştılar. şimdi sen tekrar uzatıyorsun, millet sonuç alamadan damdazlak ortada kaldı.
Bizim cem yılmaz'lığımız kellere yaradı. beni kel zannettiler. daha toplumumuz dazlakla keli ayıramayacak durumda can bey?
Yılmaz erdoğan'la ikili şov planlıyormuşsunuz?
Evet, dünya tarihini şöyle bir baştan değerlendirelim istiyoruz. keşifler ve buluşlar. bunlar gerçekten nasıl yapıldı, filan? aslında çok klişe bir şeydir. ama böyle iki kişinin başrolü paylaştığı çok sağlam skeçlerden oluşan kalabalık kadrolu bir şey planlıyoruz. atıyorum, tao nasıl bir adamdı, karısıyla cinsel hayatı nasıldı? hem mimar, hem mühendis, hem ressam, hem bilgin olan leonardo da vinci bu kadar mesleği nasıl yapabiliyordu? böyle şeylerden yola çıkarak bir dünya tarihi yapacaktık. filmler karıştı araya? erteledik. ama yılmaz'ın filmi de vizyona girdikten sonra yaz sonu başlayabiliriz.
2005 için kabus senaryon var mı? mesela savaş çıkmış yeniden askere çağrılmışsın ya da bir gün şov yaparken seyirci akın akın dışarı çıkmaya başlamış gibi?
Valla en kötü senaryoya o kadar yakın bir hayat yaşıyorum ki? bugün "auto focus" diye çok enteresan bir film izledim. televizyonla şöhret olmuş, eğlence hayatı içinde bir adamın 1978'de öldürülüşünün hikayesi? orada görüyorsun ki, bir yanlış anlamayla meşhur olabilirsin, sonra o seni şöhrete kavuşturan vesile yine rastlantısal bir şekilde ortadan kalkabilir. ve süper bir boşluğa düşüyor adam? perişan oluyor. çalışmadığı zaman aç kalabilecek bir noktaya geliyor. bu tür mesleklerde bu türden bir kötü senaryo hiç de o kadar uzak değil. onu hiçbir zaman unutmadım. ama bu nasıl göğüslenir, onunla ilgili hiçbir fikrim yok. problem şurada: başkalarının ne dediği çok önemliyse sizin için o zor? mesela sen, "yerel bir gazetede köşe yazmaya devam ederim" diyebilirsin, fakat başkaları bunu problem yapıp, "can'ı gördün mü abi, konya meram gazetesinde yazmaya başlamış" dedikleri zaman senin için de problem haline geliyor. bunu göğüslemek çok zor. ben de hissiyat olarak yarın limon satmaya başlayabilirmişim gibi geliyor, ama bu, herhangi birinin limon satması kadar kolay absorbe edilemeyebilir.
Çok teşekkürler?
Bir dakika bir telefon geldi? (telefonu açıyor) ne, mars'ta su mu varmış? kuyu suyudur o abi? (kahkahalar?)
Burçlara göre de bir gelecek yıl kehaneti yaptı cem yılmaz... hepsine tek tek tavsiyelerde bulundu.
Mesela kova'lara "akarken doldurun" dedi.
Yengeçlere "kabuğunuzu kırın..."
Futbol federasyonuna tavsiyesi ise şuydu: "ligi iki takıma indirsinler. aralarında oynatsınlar."

Yorum Ekle | Arkadaşınıza Gönderin Arkadaşınıza Gönderin | Yazdır Yazdır

Vedobay şiir sitemizde çeşitli şairlerin ve bana ait şiirleri bulabilirsiniz. Vedobay olarak size bir kaç tane web sitesi önereceğiz. Erenet oyun ile oyun oynayın. - 3d oyun oynamak için 3doyunlar.net sitesini ziyaret edin. Erenet ile animasyon izle ve eğlen. Kenan Işık'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak ister programı ile ilgili bilgilerede erişebilirsiniz. Televizyon kanalları ve radyo yayınları için canlı tv seyret sitesine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca 3d oyunlar sitesinden 3d oyun oynayabilirsiniz.

IP Adresiniz: 3.81.29.254

Vedobay.Com'un içerik kod yazılımı PHP-Nuke sitesine aittir.

Copyright © by Vedobay.Com Webmaster: Vedobay
E-Mail:


Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir.


Sayfa Üretimi: 0.12 Saniye
Theme Copyright by Erenet.info