Üye Ol veya Giriş Yap |

Ana Menü

 
 Ana Sayfa
 Çeşitli Yazılar
 Canlı Tv Seyret
 İstatistik
 Top 10
 Siir
 Hikayeler
 Uyeler
 Özel Mesajlar
 Üye Listesi
 Iletisim
 Ziyaretçi Defteri
 Kullanıcı Günlüğü
 Hesabınız
 Genel
 Haber Gönder
 Haber Başlıkları
 Haber Arşivi
 Anket
 Ara
 Web Siteleri
 Mizah - Eglence
 Fikralar
 Flash Animasyonlar
 Duvar Yazıları
 3D Online
 3D Oyunlar

· News

Üye Giriş

 
Hoş geldin, Misafir
Nickname
Şifre
(Kayıt Ol)
Üyelik:
Son Üye: duygusal
Bugün: 0
Dün: 0
Toplam: 122

Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 88
Üye: 0
Toplam: 88

Şairler

  · Vedat Selamoğlu
(535 şiiri kayıtlı)

Toplam 1 şair

Vedobay.Com - En Duygusal Ask Siirleri  Burada - Hikayeler
Ana Sayfa |  Hikaye Gönder |  Bütün Hikayelar |  Arama Sayfası |  En İyiler |  Rasgele Hikaye
İzleme Sayısı :
   1792
Puanlama :
   Oy Kullanılmadı
Hikayeya Puan Verin
  1 Puan
  2 Puan
  3 Puan
  4 Puan
  5 Puan
  6 Puan
  7 Puan
  8 Puan
  9 Puan
  10 Puan
Hijyenik Aşklar
Hijyenik aşklar..
11/1/2007


Amacım hep komik şeyler yazmaktı... hayatı çekilir kılmak için yanıma biraz mizah almıştım... fazlasını size verecektim... yolda yersiniz diye... yaşarken...
En kızdırıcı durumlardan bile kahkaha elde edecektim. gülecektiniz ben kızdıkça... derin çelişkilerle eğlenecektiniz.
Manik tarafımı sunacaktım size, depresifliğimden sakınacaktım sizi. ben gürbüz vural’dım çünkü... tam bir “özel isim” bile sayılmayan... adımın ilk harfinin büyük yazılması beni özel isim yapmaya yetmiyor çünkü “ismini ilk kez duyduğunuz ama hepinizin tanıdığı” ve sanal hayatlarımıza sunulan bir gölgeydim ben...
Nasıl ve neden bir veda ikliminde yazıyorum bu satırları bilmem... dedim ya depresif tarafıma denk geldiniz işte...
Neden bugün böyleyim bilmem...
Belki de bir ocak ayının olmadık bir çarşambasında beklenmedik bir güneş çıktı ortaya, ondandır... hava çok güzeldi ve ortada komik bir şey yoktu.
Hava nasıl güzel ve ben nasıl depresifim...
İyi havalan sevmez şairler.
Yağmur çocuğudur onlar...
İyi havalar iyi gelmez has şairlere... orhan veli’nin “mahfını” hatırlayın... ve bir de şimdiki planlı hijyenik sevda karikatürlerinizi düşünün.
Her şey daha önce yaşanmış... kullanılmış ilişkilerdeki ikinci el ucuzluğunu aşk zannediyoruz... hayır o sözler söylendi... hayır o şarkıya ağlandı daha önce... hayır o çiçekler birer pahalı klişeden ibaret... kırmızı gül aşk demekmiş! yok ya? bütün aşklar aynı şey demek değil ki! sarı gül ayrılık anlamına gelirmiş! hadi oradan! kim uyduruyor bunları! hangi çiçek toptancısı isim verebiliyor binlerce şairin milyon yıldır adlandıramadığı şeylere?
Aşkı, ayrılığı, sevdayı şairlerden daha kolay anlatıyor çiçekçiler! parasını ödeyin yeter... doğum günlerini, evlilik yıldönümlerini bir hafta önceden hatırlayın yeter... yerli yerinde olsun klişeleriniz... şarabınız ve mumlarınız hazır olsun... sevmek için iyi bir yürekten çok aksesuarlarınızın tam olması önemlidir...
Ben bu “özel” günleri hep unuttum... yani mart ayının herhangi bir günü “birlikte olduk’ diye sene-i devriyesini neden kutlayalım ki? insan nasıl berbat bir duruma düşer bazen... eve girersin, ışıklar söndürülmüş, mumlar yanmaktadır... o saniye anlarsın, o gün senin unuttuğun, bir “özel” gündür... allah’ım neydi bugün? ayın kaçıydı? daha da önemlisi hangi aydayız?
Hep küstüler bana hayatım boyunca...
Sevmedim, sevdiysem de önemsemedim zannettiler...
Yanıldılar... seviyordum, önemsiyordum önemsemediğim, daha doğrusu anlamadığım klişelerdi. sevdam fazla sadeydi. aksesuarlarım eksikti. hala da eksiktir...
Ve şimdiki sevdalanmalar fast food hızında... hızın içinde yitirilen güzelim bir yavaşlık... daha yavaştık eskiden... demleye demleye konuşuyor, seviyorduk... hemen sevişmiyorduk... karpuz yemek için efendi gibi temmuz ayım bekliyorduk.
Yetimdi gecelerimiz. sigaralara zulüm, kül tablalarına yük... etimizden alıyorduk etimizin tadını. seviyorduk. sevişiyorduk. bazen sadece sevişmeyi seviyorduk.
Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk. yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk. seviyorduk. sevmeyi seviyorduk. bazı elele yürüyüşlerde keşke yağmur yağsın istiyorduk. hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa, biz onu aşk belliyorduk.
Hijyene önem vermiyorduk. beyaz çarşafların üstündeki lekeler aşklarımızın haritalarıydı. hangisi biz, hangisi yavru vatan oradan anlıyorduk.
Bekliyorduk... kantinde, durakta, evde... bir sevda enstitüsünün ekstern öğrencileriydik. devam mecburiyetimiz yoktu.
O zaman çıkan hangi kaset samatya ’yı anlamlı ve aşklı kılıyorsa onu dinliyorduk. biliyorduk ki o şarkıyı altı yıl sonra duyduğumuzda bir samatya sevişmesini yeniden yaşayacaktık...
Parasızdık. paraya para demiyorduk. para kendini bir şey zannediyordu ama biz ona ismiyle hitap ediyorduk. kimde varsa ondan harcıyorduk. sevda girişimlerimizden para üstü almıyorduk.
Kirliydik. ter kokuyorduk. ülke sorunlarını konuşarak sevişmelere yol açıyorduk ülkemizi ve tenlerimizi seviyorduk.
Çok ağlıyorduk sonra. adam. gibi, aşık gibi, sarhoş gibi ağlıyorduk...
Tarihi geçmiş gazetelerin üstüne seriyorduk neyimiz varsa... kitaplarımız, parasızlığımız, sevdalarımız, türkülerimiz...
Sonra söndürdük sigaralarımızı ekonomi sayfasının hiç okumadığımız bir köşesine, ayrıldık... kaça ayrıldık şimdi hatırlamıyorum ama ayrıldık!
Yürüdü zaman sevdasızlığımızın üstüne.
Unuttuk!
Kuşku, sorumluluk, tedirginlik ve hesapçılıktan oluşan yeni bir arkadaş grubu... ve bir durumu önceden bilmenin paslı rehaveti... şimdi elimizde kalanlar bunlar.
Sonunu bildiğimiz sevişmelere başlamıyoruz artık. koku bizi uzaklaştırıyor. kokularımız birbirine düşman. hijyene önem veriyoruz ve çarşaflarımız sakız gibi.
O güzelim lekeler yüreklerimizde kaldı...

Yılmaz erdoğan

Yorum Ekle | Arkadaşınıza Gönderin Arkadaşınıza Gönderin | Yazdır Yazdır

Vedobay şiir sitemizde çeşitli şairlerin ve bana ait şiirleri bulabilirsiniz. Vedobay olarak size bir kaç tane web sitesi önereceğiz. Erenet oyun ile oyun oynayın. - 3d oyun oynamak için 3doyunlar.net sitesini ziyaret edin. Erenet ile animasyon izle ve eğlen. Kenan Işık'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak ister programı ile ilgili bilgilerede erişebilirsiniz. Televizyon kanalları ve radyo yayınları için canlı tv seyret sitesine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca 3d oyunlar sitesinden 3d oyun oynayabilirsiniz.

IP Adresiniz: 3.81.29.254

Vedobay.Com'un içerik kod yazılımı PHP-Nuke sitesine aittir.

Copyright © by Vedobay.Com Webmaster: Vedobay
E-Mail:


Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir.


Sayfa Üretimi: 0.13 Saniye
Theme Copyright by Erenet.info